31 çekmenin zararları 


 1. 1) psikoolojik yönden:
  1- aşırı 31 çekme manyaklarında üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılık ve suçluluk duygusuna kapılarak, moral kırıklığına uğrarlar.

  2- 31 çekme alışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

  3-31 çekme alışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. sevgi, insan için bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılı ve neşeli olması da, her ikisinde müşterek sevgi ve anlaşmanın varlığına bağlıdır. evlilikteki saadet temelleri, sevgi bağları üzerinde kurulur. evlenen çiftlerin, sadece bedenlerinin birleşmesi evlilik saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyle birleşip kaynaşmaları lazımdır. masturbasyona çok düşkün olanlar ise, ruhun derinliklerinden fışkıran bu sevgi pınarından, gereken hisseyi alamazlar. mastürbasyon, sevgi cevherini köreltmektedir.

  4- fazla 31 çekme, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. ezberlediklerim de çabuk unuturlar. bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. dikkat dağınıklığı meydana gelir. okuduklarını da kolay anlayamazlar. bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.

  5- 31 çekmeyle meşgul olanların, şehvet hayalleri ve şehevi düşünceleri artar. masturbasyoncu genç, gece yatağına girdiği zaman, körü körüne bir sürü şehvet hayalleriyle zihnini meşgul eder. aklı fikri bu duygularla meşguldür. bu suretle hem masturbasyona daha fazla müptela olur, hem de iyi şeyler düşünmeye fırsat bulamaz.

  2- çok fazla attırmanın bedensel, cinsel ve sosyal zararları:
  erkekler, genellikle bu işi elle görürler. seyrek olarak yastık ve yatağa sürtme şeklinde de yaparlar. batıda pornografinin serbestlik kazanması sonucu seks shoplarda değişik aletler satışa sunulmuştur. insanı maddi yönden sömürmeye yönelik bu tür gereçler, bunları kullanan erkeklerde ruhsal çöküntülere neden olmaktadırlar. tıbbi seksoloji açısından bu tür alışkanlıklardan kaçınılması önerilmektedir.

  31 çekmek, insanı ölçüsüzlüğe sevk eder. aslında masturbasyon insanı tatmin etmez; doygunluk ve rahatlık meydana getirmez. i̇nsanın cinsi zevk ve hislerini tatmin edilmemiş bırakarak, daha fazla tahrik eder, azdırır. bundan dolayıdır ki masturbasyona devam edenlerin, bu arzuları gittikçe şiddetlenerek bu işi fazla ileri götürürler. bu da zararı arttırır. haddinden fazla cinsi münasebetler de zararlıdır; fakat mastürbasyonun fazlası çok daha zararlıdır.

  fazla attırtmak, çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olabilir. mastürbasyon, doğrudan doğruya hastalık yapıcı değil ise de, dolayısıyla buna sebep olur. çünkü ölçüsüz mastürbasyonlarla, vücut kuvvetten düşerek bünyedeki kan tabii kudretini kaybettiğinden, bazı rahatsızlık ve hastalıklara yol açar.

  31 müptelaları, cinsel münasebetten gereken zevki alamazlar. bu işi mutlak alışkanlık haline getiren kimseler, cinsi münasebetlere -aile hayatında- önem vermezler. bundan pek zevklenmezler. bu hal, mastürbasyon düşkünü kadın ve erkeklerin her iki cinsinde görülebilir. ikisi de kendilerini tatsız zevk (!) alışkanlığına kaptırdığından, eşleriyle yaptıkları münasebetten tatmin olamazlar. böyle kimseler için, mastürbasyon daha cazip görünür. cinsi münasebetten sonra ayrıca masturbasyona el atmaktan çekinmezler.

  31, asla cinsi temas zevkine -onda birine dahi- ulaşamaz; fakat gençler için adatıcı bir illet kesilir. mastürbasyon ile cinsel ilişki zevki arasında, gübrelik ve gülistan misali fark vardır. kadın ve erkeği yaratan büyük san'atkar, onları öyle bir san'at ve ustalıkla yoğurmuş ki onların cinsel birleşme esnasındaki zevk alışverişi, başka hiçbir yapmacık usullerle elde edilemez...

  attırma neticesinde vücut yorulur, ruh sıkılır. halbuki başarılı bir cinsel münasebette vücut dinlenir, ruh ferahlanır. çünkü olgun bir cimada, karşılıklı olarak sevgi, heyecan ve hararetle, bir takım kimyevi elektrik alış-verişi vardır. mastürbasyonda ise bunların hiçbiri olmadığı gibi, kıymetli kimyevi maddeler zorla kapı dışarı edilmektedir. bunun neticesinde, insanda ferahlıktan uzak bir çöküntü ve yorgunluk oluşmaktadır.

  31 çekme alışkanlığı, bel gevşekliğine (erken boşalmaya ve idrar yolları da dahil olmak üzere diğer rahatsızlıklara) yol açar. evlilik hayatında, erkeklerin şikayetlerinden en çok görüleni de bel gevşekliğidir. yani erken inzal; cinsi münasebete başlar başlamaz, meninin hemen boşalmasıdır. erkeğin böyle çabucak münasebeti bitirmesi, bilhassa kadını doyumsuz bırakır. bu hallerin devamı ise, eşler arası huzursuzluğa yol açar. bel gevşekliğinin çeşitli sebepleri olabilir ama, mastürbasyon da başta gelen sebeblerdendir. bu ıztıraptan kurtulmanın bir çaresi de, mastürbasyonu terk etmektir
  (toyotacorollagibiherif ?, 18.08.2011 16:02 ~ 16:04)
 2. ctrl+zaaa
  (rezizulum ?, 18.08.2011 16:02)
 3. faideli bilgiler
  (natqo ?, 18.08.2011 16:04)
 4. (bkz: eller günahkar)
  (orjinallik marjinallikte ?, 18.08.2011 16:04)
 5. amk sexten soğuttun ya :@
  (ayiyogininyesilkravati ?, 18.08.2011 16:09)
 6. uzun yazdiysan haklisin.
  (rerere ?, 18.08.2011 16:10)
 7. Psikoljim Bozuldu a.q Yarraklara Geldik kesin... en az Günde 1 Kere çavuşu tokatlıyorum Ama Bende Bu belirtiler Olmuyo Demiş Ki masturbasyon insanı tatmin etmez; doygunluk ve rahatlık meydana getirmez Bende Bu olmuyoo Bi rahatlıyorum Bi rahatlıyorum ki bilemezssiniz eğer yapmassam huzursuz oluyorum Çıkış yolu gösterin bana a.q
  (pipimiyeee ?, 18.08.2011 16:19)
 8. ölelim biz bea
  (imam sicarsa ?, 18.08.2011 16:20)
 9. karılara okutun bunları vermezlerse ölüyomuşuz lan
  (opie ?, 18.08.2011 16:33)
 10. @5 mal sexle alakalı bişi yok okusaydın bi...
  (toyotacorollagibiherif ?, 18.08.2011 16:47)
 11. @10 okumadım ki
  (ayiyogininyesilkravati ?, 18.08.2011 16:48)
 12. @1 okumadım ama güzel yazmışsın
  (ortmen ?, 18.08.2011 16:50)
 13. kanka uzun yazmışsın güzel yazmışsın geyik muhabbeti gibi de durmuyo doğal olarak haklısın kanka (not :okuyamadım)
  (romantizmaa lann ?, 18.08.2011 16:55)
 14. O yazıyı Kim Okuyacak amını dengesini siktiğimin manyağı
  (intihar ederken bosaldim ?, 18.08.2011 17:15)

© 2016 - armonik sözlük

bu sitede yazılanların hiç biri doğru değildir. yazılardan yazarları sorumludur. bir interaktif sözlük çalışmasıdır. armonik sözlük sözlük spot tematik sözlük servisi ile üretilmiştir. sözlükler yöneticilerinin sorumluluğundadır, www.sozlukspot.com sözlüklerin içeriklerinden sorumlu tutulamaz.